Trudno jest kwestionować zasadność uczestnictwa w specjalistycznych szkoleniach i kursach. Bez wątpienia szkolenia oraz kursy zawodowe są niezastąpione w rozbudowywaniu naszych kwalifikacji zawodowych. Inną wartością dodaną szkoleń o jakiej należy wspomnieć jest zwiększenie szans na znalezienie dobrze płatnej pracy.

Rodzaj i tematykę kursów należy dopasować do wykonywanego przez nas zawodu. Polskie Towarzystwo Ekonomiczne prowadzi też wiele kursów uniwersalnych, z których może skorzystać osoba pracująca w dowolnej branży. Są to przykładowo kursy komputerowe czy szkolenia sprzedażowe.

Zapraszamy na organizowane w najbliższym czasie szkolenia otwarte:

Podstawowe informacje

Czas trwania:

Termin szkolenia: 20-21.07.2024 godz. 9:00-15:00

Miejsce:

Siedziba Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, Sopot, ul. Armii Krajowej 116

Cena:

Koszt szkolenia dla jednej osoby wynosi: 1990,00zł brutto – koszt uczestnictwa jednej osoby

Promocyjny koszt udziału w szkoleniu:

1850,00zł brutto - przy zapisie do 29.06.2024

Koszt szkolenia obejmuje: materiały szkoleniowe (torba, długopis, zakreślacz, pendrive z autorskimi materiałami trenera), zaświadczenie o ukończeniu szkolenia oraz przerwę kawową.

Liczba miejsc:

6 wolnych miejsc

Opis szkolenia

Opis szkolenia

Szkolenie ma na celu dostarczenie praktycznej wiedzy i umiejętności w zakresie planowania, wdrażania i zarządzania projektami zgodnie z metodyką Project Management Intistute.

W czasie szkolenia uczestnicy dowiedzą się jak identyfikować zakres i cel projektu oraz zdobędą umiejętność formułowania, realizacji i ewaluacji projektu.

Szkolenie jest prowadzone przez 2 trenerów jednocześnie, co zapewnia nie tylko kompleksową dawkę wiedzy, ale również unikalną możliwość poznania dwóch, różnych ujęć omawianych zagadnień.

Dla kogo?

Szkolenie przeznaczone jest dla wszystkich chcących poznać metodologię i praktykę zarządzania projektami, w szczególności dla wszystkich realizujących projekty, członków zespołów projektowych, wykonawców prac projektowych oraz osób, które przygotowują się do prowadzenia projektów.

Oferty dla firm – istnieje możliwość dopasowania zakresu i czasu trwania szkolenia do potrzeby firmy.

Trenerzy

Dr. hab. Joanna Kuczewska

Profesor uczelni na Uniwersytecie WSB Merito w Poznaniu, posiada dyplom studiów MBA z Corvinus University of Budapest oraz ukończyła studia podyplomowe z zakresu "Menedżer projektu badawczo-rozwojowego" i "Mechanizmy funkcjonowania strefy euro". Specjalizuje się w szkoleniach z ekonomicznych aspektów zarządzania przedsiębiorstwem, zarządzaniu projektami (w tym projektami europejskimi), wykorzystaniu benchmarkingu oraz zarządzaniu międzynarodowym. Posiada wieloletnie doświadczenie trenerskie, prowadząc zajęcia w ramach studiów MBA, studiów podyplomowych oraz licznych dedykowanych szkoleń. Współpracowała z Instytutem Badań nad Gospodarką Rynkową i była kierownikiem ogólnopolskiego projektu finansowanego z funduszy europejskich. Dodatkowo, jest autorką raportów ewaluacyjnych projektów europejskich.

dr Aleksandra Borowicz

Adiunkt w Katedrze Ekonomii Międzynarodowej i Rozwoju Gospodarczego na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego. Członek sieci Team Europe przy Komisji Europejskiej w Polsce. Przewodnicząca Polskiego Stowarzyszenia Badań Wspólnoty Europejskiej (PECSA). Aleksandra Borowicz zasiada również w radach redakcyjnych dwóch czasopism Review of European Affairs wydawanego przez PECSA oraz European Integration Studies wydawanego przez Kaunas University of Technology. Specjalizuje się w ekonomii międzynarodowej, ze szczególnym uwzględnieniem handlu międzynarodowego, bezpośrednich inwestycji zagranicznych oraz ekonomii integracji europejskiej. Posiada doświadczenie w aplikowaniu i realizacji projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Ekspert prowadzenia szkoleń dotyczących planowania oraz wykonania projektów, szczególnie tych finansowanych ze środków publicznych.

Program

Program szkolenia

Wprowadzenie do zarządzania projektami

 • przegląd technik i strategii definiowanie sukcesu i wykonalności projektu
 • metodyki kierowania projektami (PMI i PRINCE2) oraz metodyki zwinne (m.in. Agile i Scrum)
 • cykl życia projektu
 • analiza otoczenia projektu

 Planowanie projektu

 • definicja potrzeb i celu projektu
 • analiza interesariuszy
 • zarządzanie zakresem projektu
 • zarządzanie ryzykiem
 • zarządzanie czasem projektu (ścieżka krytyczna, harmonogram i kamienie milowe)
 • zarządzanie kosztami projektu
 • zarządzanie zasobami ludzkimi w projekcie
 • zarządzanie komunikacją w projekcie
 • zarządzanie jakością projektu

Realizacja projektu

 • uruchomienie projektu
 • rola kierownika projektu
 • tworzenie zespołu projektowego
 • komunikacja i odpowiedzialność
 • bariery realizacji projektu - ryzyko i niepewność
 • monitorowanie realizacji projektu

Zakończenie projektu

 • elementy pomyślnego zamykania projektu
 • lista kontrolna zamknięcia projektu
 • kwestionariusz dojrzałości w zarządzaniu projektami

Wróć

 

Szkolenia otwarte a zamknięte 

Szukając odpowiedniego warsztatu dla siebie z całą pewnością warto się orientować czym różnią się od siebie szkolenia otwarte i zamknięte. Jeżeli chodzi o szkolenia zamknięte to są one organizowane indywidualnie dla wybranej grupy osób. Przykładowo dla pracowników marketingu firmy produkcyjnej ABC z Warszawy.

Natomiast w przypadku szkoleń otwartych, udział w nich dostępny jest dla wielu osób z różnych firm czy instytucji. Największy wybór interesujących szkoleń znajdziemy w dużych miastach jak Trójmiasto czy Szczecin.

W sieci bez problemu znajdziemy listę szkoleń otwartych organizowanych przez firmy szkoleniowo - edukacyjne. Dokonując wyboru warto pamiętać, aby sprawdzić czy dane szkolenie jest prowadzone przez należycie doświadczonych i odpowiednio wykwalifikowanych trenerów. Ponad to polecamy skorzystać z dofinansowania do szkolenia, dzięki czemu zdobycie wiedzy może być całkowicie bezpłatne.